WMS-система керуюча складом: поняття та особливості

WMS-система керуюча складом: поняття та особливості

Сучасні технології вражають своїми функціями і можливостями. Все для того, щоб людям було простіше автоматизувати основні виробничі процеси, легше делегувати обов'язки, і більше часу приділяти іншим питаням, не пов'язаним з організацією основних технічних моментів.
Наприклад, все частіше компанії володіють складом, впроваджують в роботу так звані WMS-системи. Це набір програмно-апаратних систем, які допомагають оптимізувати всі складські процеси, повністю замінивши ручне управління. Облік товару, збір замовлень, інвентаризація та багато інших операцій стають максимально автоматизованими з Warehouse management system.

Що таке WMS-система і які вона дає переваги бізнесу?

Якщо ви до цих пір працюєте з паперами і вручну проводите інвентаризацію, то однозначно знаєте, що практично завжди є висока ймовірність допустити важливі помилки. Це звичайний людський фактор, проте з WMS-системою всі помилки зводяться до мінімуму. Можливе використання такого програмного забезпечення і вимагає певних капіталовкладень, проте всі кошти повернуться протягом короткого періоду. Справа в тому, що така система здатна зменшити потребу в людському ресурсі мінімум на 30%. З'явиться можливість зменшити кількість персоналу, а складські процеси будуть відбуватися мінімум на 40% швидше і набагато ефективніше.
Неважливо чи йдеться про масштабну компанії, в якій багато складських приміщень, де відбуваються постійні логістичні процеси, або невеликому підприємстві з колективом в 10 чоловік. WMS-система буде доречною в обох випадках, просто в першому варіанті знадобиться більш функціональний продукт, тоді як у другому випадку, може вистачити базового набору опцій.
Ось, що отримують ті, хто вводить в своєму бізнесі систему WMS:

 • Досконало організоване зберігання продукції, товару. Все буде відсортовано максимально раціонально з використанням кожного вільного сантиметра;
 • Швидку організацію прийому і відправлення товару. Про те, що десь щось буде підраховано невірно можна не турбуватися. Нові партії товарів готуватимуться в рази оперативніше;
 • Така система витіснить паперову тяганину, яка вже давно йде в минуле і занадто неефективна;
 • Керувати роботою складських працівників стане набагато простіше;
 • При бажанні завжди можна побачити точну інформацію про кількість і розташування того чи іншого товару;
 • Складське приміщення буде оптимізовано. Підприємець буде знати, чи достатня його площа, можливо потрібно розширювати склад, або ж навпаки, наявної площі багато.
 • Всі товари, які мають короткий термін придатності буде значно простіше контролювати. Це також позитивно відіб'ється на бюджеті компанії;
 • Складний і клопіткий процес інвентаризації стане простим і точним.

Подібні системи є невід'ємними в логістичних компаніях, невеликих підприємствах, де є склади, в архівах, сортувальних центрах, тобто всюди, де є певний кругообіг товарів, документів або просто даних, які часто потрібно оновлювати і тримати під контролем. До слова, в Україні подібні системи створює і впроваджує компанія UIS https://uislab.com.

Переваги UIS WMS системи

 • Можливість оренди рішення
 • Зменшення необхідного складського персоналу на 30%
 • Зменшення часу приймання / відвантаження на 50%
 • Простий інтерфейс (навчання до 1 години)
 • Підтримка ТСД і спеціальний клієнт для слабких комп'ютерів
 • Точність відвантаження від 98%
 • Контроль за рухом товару в режимі реального часу
 • Залишки і KPI складу в реальному часі
 • Окупність системи до 1 року

Які є класифікації WMS-систем?

WMS-системи мають кілька видів, адже логічно, що один і той же набір функцій не підійде двом кардинально різним за масштабами і видом діяльності компаніям.
Отже, класифікуються WMS-системи в такий спосіб:

 1. Початковий рівень. Підходять для невеликих магазинів;
 2. Коробкові WMS - системи, підходять в основному для складів 1000-10 000м2;
 3. Адаптовані системи, для складів з площею 5000 м2;
 4. Конфігуровані системи, рекомендують для максимально великих складів з величезним товарообігом.


Впровадити WMS-систему на власному підприємстві це однозначно раціональне рішення, яке принесе бізнесу чималу економічну вигоду і виведе компанію на принципово новий рівень.

 

Коментарі (Коментарі можуть вносити тільки зареєстровані користувачі. )

 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

Ви впевнені, що хочете повідомити адміністрацію порталу про те, що користувач порушує правила коментування та розміщення контенту?


Повідомити

Відмінити
 
 
 
Скарга на коментар Закрити вікно

 
 

Контакти

Інформаційна служба порталу Укрбізнес
(основний офіс)

43000, Україна, Волинська, Луцьк, Стрілецька, будинок 4
 
Написати повідомлення
Оберіть форму звернення:
 
 
 
Ідентифікатор сторінки
Ідентифікатор сторінки:
1234

Пошук
 
 

Закрити
 
 
Замовити дзвінок
person
phone
email
record_voice_over
create