Правила експлуатації бензопил

Бензопили – універсальний інструмент, який стане в пригоді практично в кожному домашньому господарстві. Передусім ланцюгові бензинові пили використовуються для розпилювання дерев, а також для допоміжних робіт під час будівництва. Цікавою особливістю бензопил є те, що дуже часто вони можуть використовуватися для роботи з льодом – професійні скульптори використовують ланцюгові бензинові пили для надання цікавих форм величезним брилам льоду. При цьому використовуватися можуть навіть малопотужні побутові пилки з короткою шиною.

Іноді бензопили використовуються працівниками комунальних господарств для розпилювання пластикових труб і навіть виробів з пінобетону. В цьому випадку потрібно приділити окрему увагу відповідності потужності обладнання та кроку ланцюга, оскільки під час виконання таких робіт можна серйозно пошкодити інструмент.

Розпил деревини

Максимальна товщина стовбура дерева, з якою здатний впоратися інструмент, залежить від довжини направляючої шини. Крім того, важливу роль відіграє потужність двигуна. Тут є пряма залежність: бензопили з більшою потужністю комплектуються довшими направляючими шинами.

Для побутових бензопил стандартною є довжина шини в 30-40 сантиметрів, тоді як деякі професійні моделі комплектуються шинами довжиною понад 1 метр. Для лісових господарств випускають шини довжиною 120 сантиметрів і навіть півтора метра, але такі шини вимагають двигунів потужністю 7-8 кВт і більше для ефективної роботи за призначенням.

За часом роботи бензопили також можуть істотно відрізнятися. Побутові моделі розраховані на 20 годин роботи в місяць, і при перевищенні цієї норми може бути пошкоджений механізм пили або ж скоротитися тривалість експлуатації інструменту через надлишковий перегрів двигуна і ріжучої кромки ланцюга. Тривалість безперервної роботи пилки у випадку з побутовими моделями – 15-20 хвилин максимум.

Професійні моделі витриваліші – тривалість роботи пили професійного класу становить 8 годин розпилу деревини без перерв або 10-16 годин роботи з короткими перервами. Такі інструменти комплектуються поліпшеними системами охолодження двигуна, що істотно подовжує тривалість експлуатації. Ідеальний варіант – придбання професійної бензопили з автоматичним клапаном подачі палива. За його наявності витрата палива буде відповідати навантаженню, через що знос двигуна зменшується.

Продаж бензопил за найоптимальнішими цінами – на нашому сайті.