Який найкраще купити тонометр

Щоб мати можливість самостійно контролювати тиск і частоту пульсу, а також своєчасно вжити заходів щодо стабілізації тиску, фахівці рекомендують купити тонометр.

Існує кілька різновидів приладів, вибір яких залежить від уподобань користувача та вимог, що пред'являються до приладу:

• механічний тонометр, що складається з манжети, груші і манометра, які з'єднуються через перехідник з замикаючим клапаном. Вимірювання цим приладом вимагає певних навичок, крім того, людина, що користується механікою, повинна мати хороший слух;

• напівавтомат або автомат, які відрізняються тим, що в напівавтоматичному тонометрі повітря в манжету нагнітається за допомогою груші, а в автоматі це відбувається в режимі автомата. Всі подальші дії прилад виконує сам і виводить на екран підсумкові цифри.

У користувачів, які вирішили обзавестися вимірником тиску, виникає питання: як вибрати хороший тонометр?

Щоб підібрати ідеальний прилад, треба врахувати такі властивості і параметри вимірників:

— розмір манжети. Універсальна манжета 22-45 см – це найкраще рішення, таким вимірником зможуть користуватися пацієнти з різним обхватом руки;

— розмір екрану і шрифту. Для людей з поганим зором краще придбати вимірювач з великим екраном і такими ж цифрами на ньому;

— наявність функції звукового супроводу, яка необхідна для незрячих пацієнтів;

— розмір пам'яті – кількість комірок і кількість вимірювань, що фіксуються в кожній з них. Якщо апарат буде використовуватися для кількох людей, то потрібен апарат з кількома комірками. А ось апарат для спортивних залів, залів ЛФК та інших місць, де апарат використовується для великої кількості людей, може мати пам'ять тільки на один – останній вимір;

— усереднення останніх 3 результатів, що забезпечує максимально точний результат;

— для користувачів старше 40 років не варто купувати напульсники, оскільки з огляду на вікові особливості судин і велику віддаленість від серця вимірювання можуть бути з великою похибкою;

— наявність індикатора аритмії. Як тонометр показує аритмію, можна дізнатися з інструкції користувача. При збільшенні частоти серцебиття на моніторі напівавтоматів і автоматів виникає знак у вигляді ритмічно миготливого сердечка. Якщо такий значок виникає більше 2 разів за 7 днів за умови щоденних вимірювань, слід подумати про візит до лікаря, адже це може бути ознакою початку серйозних патологій.

Вибравши апарат, треба уважно вивчити інструкцію і чітко дотримуватися її рекомендацій, тільки в такому разі можна отримати точні вимірювання і уникнути частих ремонтів.

Як перевірити тонометр, можна дізнатися на сайті інтернет-магазину, де є різноманітні статті на цю тему. Можна використовувати метод паралельного виміру, коли автомат і механічний апарат з'єднуються так, щоб вони проводили одночасне вимірювання. Електронний апарат приєднується до механічного через спецперехідник, встановлений замість груші. Електронний тонометр накачує повітря в манжету і вимірює тиск, показники знімають з манометра і з екрану, одночасно використовуючи фонендоскоп для прослуховування серцевих тонів. Показники електроніки повинні відрізнятися від показників механіки максимум на 3 одиниці.

Для отримання точних результатів треба знати, як виміряти тиск тонометром. Існує кілька правил, яких треба обов'язково дотримуватися:

• перед процедурою заборонено курити, вживати алкоголь і каву не менше ніж за ½ години;

• треба зайняти зручне положення і посидіти спокійно не менше 5-15 хвилин;

• рука повинна бути на лінії серця, найкраще покласти її на стіл;

• під час процедури не можна інтенсивно рухатися і розмовляти;

• манжету треба зафіксувати так, щоб вона не сповзала, але і не давила на руку, між нею і тілом повинен вільно входити палець;

• якщо виникли сумніви в точності апарату, треба пройти метрологічну повірку.

Кожен, хто користується тонометром, повинен знати, як розшифрувати показники тонометра. Тиск виражається 2 одиницями:

— SYS систолічний (верхній) тиск, що вимірюється в момент скорочення серця і викиду крові;

— DYS діастолічний (нижній) тиск, що вимірюється в момент розслаблення серцевого м'яза.

Різниця між систолою і диастолою повинна бути не більше 50 одиниць, при виході за ці межі необхідно звернутися до лікаря.

Крім показань тиску, на моніторі відображається частота скорочень серця – пульс. Залежно від віку пульс може варіюватися від 60 до 90 ударів/хвилину. Почастішання пульсу (тахікардія), сповільнення пульсу (брадикардія) – це патології, що вимагають лікування.

Вибрати «правильний» апарат можна на сайті інтернет-магазину Med-magazin.ua, де є всі види тонометрів і запасні частини до них.