Як вибрати надійні амортизатори? Поради від Allzap.ua

Амортизатор в автомобілі – це не тільки (і не стільки) комфорт водія і пасажирів, а й насамперед безпека пересування завдяки забезпеченню стабільно надійного контакту коліс з дорожнім покриттям – гарантії хорошої керованості транспортом. Важливе значення також мають захисні функції – запобігання передчасному зносу або пошкодженню основних вузлів при їзді по нерівностях.

Всі три функції автомобільних амортизаторів надзвичайно важливі, тому необхідно правильно підібрати варіант для ремонтної заміни – розуміти особливості різних типів, їх сильні сторони й мінуси. Про те, як не помилитися при виборі амортизаторів, розповіли фахівці Allzap.ua.

Види амортизаторів

У сучасних автомобілях амортизатори працюють «спільно» з пружинами (ресорами) і за принципом дії є пружними елементами для гасіння зовнішніх навантажень.

Ринок запчастин пропонує купити три головні різновиди амортизаторів:

• масляні;
• газомасляні;
• газові.

Перші два види є двотрубними, а останній – однотрубним. У більшості випадків нові автомобілі при первинній комплектації оснащують масляними амортизаторами. Їхня друга назва – гідравлічні – вказує на принцип дії: всередині знаходиться спеціальне масло, яке при навантаженні через перепускний клапан переміщається між двома циліндрами. Варіант відрізняється відмінною «м'якістю», але повільний.

Газові амортизатори складаються з корпусу і штока. Всередині під високим тиском (25 атмосфер) закачано азот. При навантаженні він чинить опір тиску і миттєво гасить зовнішнє навантаження. Плата за швидкодію – висока жорсткість.

Газомасляні амортизатори – «золота середина». У них азот закачаний в «резервній» ємності, відокремленій від основної, гідравлічної, що дозволяє збільшити жорсткість тільки при істотних зовнішніх впливах.

Крім трьох, «класичних» різновидів, сучасні виробники також пропонують новітні рішення, які дозволяють варіювати дві основні характеристики – м'якість і швидкодію – залежно від дорожніх умов: гідравлічно-механічними способами або за допомогою спеціального електронного блоку.

Який амортизатор вибрати?

З технічних характеристик очевидно, що для класичного міського режиму їзди відмінно підходять гідравлічні амортизатори. Газові конструкції варто вибирати при постійній експлуатації транспорту в умовах, наближених до бездоріжжя. При цьому потрібно пам'ятати про рекомендоване експертами обмеження: для старих авто (зі зниженою жорсткістю кузова) жорсткі газові конструкції можуть виявитися "фатальними".

Завжди відмінний варіант для ремонтної заміни – оригінальні амортизатори – ті, які вибирають виробники моделі при її первинній комплектації. Такі конструкції гарантовано враховують всі конструктивні особливості авто, пройшли тести в різних режимах експлуатації і визнані найкращими.

Тим автомобілістам, які прагнуть заощадити кошти (природно, без втрат в надійності), рекомендуємо звернути увагу на аналоги від відомих компаній. Серед іменитих лідерів в цьому сегменті найчастіше називають: KAYABA, KONI, MONROE, SACHS, BILSTEIN, KONI, KYB і DELCO.

Озвучений перелік – далеко не повний. Орієнтирами можуть служити різні рейтинги і рекомендації ремонтників. Відмінний варіант в Україні швидко підібрати висококласні амортизатори – портал Allzap.ua, який об'єднав в загальному каталозі найкращі пропозиції від десятків провідних інтернет-магазинів країни.